Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

szukaj

AKTUALNOŚCI

KONKURS na opracowanie Parku Miejskiego w Suwałkach

Miasto Suwałki ogłosiło w piątek (2 sierpnia) konkurs architektoniczny na opracowanie koncepcji utworzenia Parku Miejskiego u zbiegu ul. Świerkowej i Nowomiejskiej w Suwałkach.  Zwycięski projekt otrzyma 5.000 zł nagrody oraz zaproszenie do opracowania dokumentacji budowlanej.

- Od dłuższego już czasy czyniłem starania by na osiedlu Północ powstał nowy park miejski. Dlatego też w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla terenu pomiędzy ulicami Świerkową i Nowomiejską zabezpieczono miejsce pod taki teren. Teraz ogłaszamy konkurs architektoniczny by wybrać koncepcję jak park będzie wyglądał. W proces zaangażowani będą też mieszkańcy Suwałk – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Nowy Park Miejski będzie miał powierzchnię blisko 2 ha. Koncepcja architektoniczna musi uwzględnić, że koszt budowy parku ma zamknąć się w kwocie 3,7 mln zł. W Parku ma znaleźć się miejsce na organizację imprez oraz ma on być wyposażony w automatyczny system nawadniania.
Cała procedura konkursowa ma określony harmonogram:

do 12.08.2019 r.- Nadsyłanie pytań w sprawie warunków dopuszczenia do udziału w konkursie
do 20.08.2019 r. - Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie
do 31.10.2019 r. - Składanie prac konkursowych
od 04.11.2019 r. - Zamieszczenie na stronie internetowej UM wszystkich prac konkursowych
do 30.11.2019 r. - Zebranie opinii mieszkańców miasta nt. zaproponowanych rozwiązań (uwagi przesyłać wyłącznie drogą elektroniczną na adres: agp@um.suwalki.pl)
06.12.2019r. o godz. 13:00 - Ogłoszenie wyników konkursudata publikacji: 2019-08-13 11:32:11