Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

szukaj

AKTUALNOŚCI

Standardy dostępności budynków dla osób niepełosprawnych

Warszawa, dnia 20 grudnia 2017 r.
MINISTERSTWO INFRASTRUKTURY I BUDOWNICTWA
Sekretarz Stanu - Tomasz Żuchowski

Szanowni Państwo,
w nawiązaniu do konferencji z dnia 28 listopada 2017 r. pn. „Infrastruktura dostępna - Standardy dostępności budynków", organizowanej przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, pod patronatem merytorycznym Fundacji Integracja, przedstawiam następujące informacje.

Celem konferencji było zaprezentowanie dokumentu opracowanego przez Ministerstwo pn. „Standardy dostępności budynków dla osób z niepełnosprawnościami uwzględniając koncepcję uniwersalnego projektowania - poradnik”. Założeniem ww. dokumentu jest wskazanie rozwiązań zmierzających do poprawy funkcjonowania osób z niepełnosprawnościami, wyrobienie odpowiednich nawyków projektowych, jak również uwrażliwienie obecnych jak i przyszłych architektów, inżynierów budownictwa oraz inwestorów na potrzeby tych osób.

Mając na uwadze fakt, iż projektowanie odpowiednich warunków w przestrzeni dla zróżnicowanej grupy użytkowników jest ogromnym wyzwaniem dla wszystkich uczestników procesu inwestycyjnego, chcielibyśmy aby poradnik spełniał wymagania jak najszerszej grupy użytkowników.

Wobec powyższego zwracam się z uprzejmą prośbą o zgłaszanie ewentualnych uwag i propozycji uzupełnienia przedmiotowego tekstu do dnia 15 stycznia 2018 r.. również na adres e-mail:
karolina.gzowska@mib.gov pl.

Jednocześnie informuję, iż wersja elektroniczna poradnika znajduje się pod adresem:
http://mib.gov.pl/2-Standardy_dostepnosci_budynkow.htm.

Z wyrazami szacunku
Tomasz Żuchowski


data publikacji: 2018-01-04 09:53:34

Pliki do pobrania:
Pismo Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa z dnia 20.12.2017