Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

szukaj

AKTUALNOŚCI

Stanowisko KRIA ws wsparcia dla architektów ukraińskich w obliczu sytuacji politycznej

Szanowne Koleżanki, Szanowni Koledzy Architekci IARP

W związku z sytuacją stanu wojny na terenie Ukrainy informujemy, iż Prezydium Krajowej Rady Izby Architektów RP wystosowało na ręce Pana Oleksandra Pavlovich Chizhevsky’ego Prezydenta Narodowego Związku Architektów Ukraińskich pismo z zapewnieniem wsparcia dla architektów ukraińskich w obliczu sytuacji politycznej, w jakiej znalazł się ich kraj i jego obywatele.

Dynamicznie rozwijająca się sytuacja i przekaz informacji medialnych tak ze stanu działań wojennych, jak warunków życia obywateli Ukrainy od czasu agresji Rosji na ich kraj, a w tym wzmożona emigracja wielu osób do Polski, wskazują na konieczność udzielenia pełnego wparcia i niesienia bieżącej, niezbędnej pomocy ze strony środowiska polskich architektów dla obywateli Ukrainy, dotkniętych skutkami działań wojennych.

Apelujemy zatem do architektów członków Izby Architektów RP o zaangażowanie w niesienie tej pomocy zarówno indywidualnie i bezpośrednio, jak poprzez organizacje pozarządowe i inne, w imię wolności i solidarności, prawa do życia i pracy w pokoju. Wyrażamy nadzieję, że jako reprezentanci zawodu, który buduje a nie burzy świat, również obecnie stworzymy świat w atmosferze pokoju i pomocy dla wszystkich potrzebujących, dając świadectwo przyjaźni, zrozumienia, empatii i solidarności.

Z wyrazami szacunku,
Małgorzata Pilinkiewicz, Architekt IARP
Prezes Krajowej Rady Izby Architektów RP

Wojciech Gwizdak, Architekt IARP
Sekretarz Krajowej Rady Izby Architektów RP


data publikacji: 2022-02-28 13:40:20

Pliki do pobrania:
KRIA_2022 OIA Apel ws. sytuacji na Ukrainie