Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

szukaj

AKTUALNOŚCI

Uwaga - próba wyłudzenia podpisu projektanta

Koleżanki i Koledzy,

Otrzymaliśmy informację od koleżanki architektki  z Grudziądza o próbie wyłudzenia jej podpisu na projekcie wykonanym przez osobę bez odpowiednich uprawnień, która wcześniej ani razu nie konsultowała z nią tego projektu, natomiast użyła jej nazwiska w projekcie i złożyła do Urzędu na pozwolenie. Osoba, która wykonała ten niemały obiekt użyteczności publicznej, a dokładnie:  "Budynek Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego" w Grudziądzu przy ul.Wybickiego, działka nr 31/59, 31/28 obr. 73. jest technikiem budowlanym  i nie ma uprawnień do wykonywania projektów architektonicznych bez ograniczeń.

Informujemy wszystkich członków Izby o zaistniałej sytuacji, a zarazem przestrzegamy przed "autoryzowaniem" powyższego  opracowania przez innego architekta.

Jednocześnie zwracamy uwagę na odpowiedzialność prawną projektanta podpisującego projekt, którego nie opracował.

arch. Anna Pawlicka-Zabojszcz
Przewodnicząca Rady KPOIA RP

 data publikacji: 2014-09-29 12:41:27