Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

szukaj

AKTUALNOŚCI

ZMIANY - nowe ustalenia z organami administracji

W związku z trwającym dialogiem, jaki został zawiązany jakiś czas temu oraz z zakończeniem pierwszego etapu rozmów, w dniu 12.11.2015 r. zostały dokonane ustalenia pomiędzy Zastępcą Prezydenta Miasta Białegostoku - panem Rafałem Rudnickim i Kierownictwem Departamentów UM Białystok a przedstawicielami POIIB i PdOIA.

Pełna informacja w tym temacie została zamieszczona na forum internetowym Izby Inżynierów.
Również tam, publikowana jest lista eliminowanych problemów występujących w innych urzędach na terenie województwa podlaskiego, na które zwracali uwagę członkowie Izb. Zapraszamy do śledzenia zmian, wdrożenie tych ustaleń powinno przynieść odczuwalną poprawę w sposobie załatwiania spraw związanych z pozwoleniami na budowę.

Jednocześnie ponownie prosimy członków PdOIA o zgłaszanie problemów, które Was dotykają, a także informowanie Izby o ewentualnych przypadkach odmiennego sposobu załatwiania spraw niż został ustalony w rozmowach z organami administracji publicznej. Zachęcamy do wspólnego starania, aby dokonane ustalenia były respektowane.  

POIIB na swojej stronie internetowej umieściła gotowy formularz, który w formie elektronicznej pozwala na wysłanie zgłoszenia do Zespołu Prawno-Regulaminowego POIIB o możliwości naruszenia interesu zawodowego członka Izby.
Link do formularza:
http://www.pdl.piib.org.pl/zg%C5%82oszenie-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci-naruszenia-interesu-zawodowego


Przypominamy, że członkowie Izby muszą pamiętać w trakcie pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie  o odpowiedzialności zawodowej i odpowiedzialności wobec inwestora. Dokonane ustalenia powinny pozytywnie wpłynąć na sposób załatwiania spraw, ale jednocześnie wymagają szczególnej staranności i odpowiedzialności od projektanta.

Serdecznie dziękujemy panu inż. Andrzejowi Falkowskiemu za opracowanie (i rozpowszechnienie) wnikliwego materiału, dokładne wypunktowanie omówionych i rozwiązanych (miejmy nadzieję) problemów.

Materiał (lista rozwiązanych problemów) z dnia 12.11.2015 r. w formie PDF do pobrania poniżej.
Prosimy o szerokie udostępnianie powyższego materiału.


data publikacji: 2015-11-13 09:00:00

Pliki do pobrania:
Lista rozwiazanych problemow z organami administracji z dnia 2015-11-12