Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu (więcej informacji).
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki. Rozumiem, nie pokazuj więcej tego komunikatu.

szukaj

AKTUALNOŚCI

BUDMA 2019 - relacja z wydarzenia

W dniach 12-15 lutego 2019 roku odbyło się jedno z najważniejszych, jak nie najważniejsze wydarzenie w branży budowlanej w Polsce - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury, BUDMA. Kilkanaście hal targowych stało się miejscem spotkań producentów, dystrybutorów, handlowców, inwestorów, architektów i inżynierów z całej Europy. Mogliśmy zapoznać się z ofertą, różnego rodzaju nowinkami technologicznymi blisko 1000 firm. Wiele z nich właśnie podczas trwania targów prezentowało swoje premiery i nowinki techniczne. Wykwalifikowana kadra doradców technicznych, handlowców służyła odwiedzającym wsparciem, pomagając w wyborze najlepszych rozwiązań.

BUDMA to nie tylko prezentacje produktów, to także dyskusje na tematy ważne dla naszego środowiska. Forum Gospodarcze Budownictwa Build 4 Future, wydarzenie gospodarcze dedykowane branży budowlanej. W jednym miejscu spotkali się przedstawiciele administracji publicznej, samorządów zawodowych, stowarzyszeń, przedsiębiorców, aby wspólnie dyskutować o przyszłości rynku budowlanego w Polsce.

Tegoroczne forum zainaugurował Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Równolegle mogliśmy brać udział w D&A Forum Designu i Architektury. Na tym dwudniowym wydarzeniu uczestniczyliśmy w unikatowej synergii świata sztuki i biznesu. Mogliśmy wysłuchać takich znakomitości, jak światowej sławy designerzy i architekci: Marcantonio Malerba, Emilio Nanni czy Giuseppe Blengini.

Jak co roku podczas targów wręczonych zostało 43 statuetki Złotych Medali dla najbardziej innowacyjnych produktów, 19 nagród Acantus Aureus dla najefektowniejszych stoisk targowych. Tak jak w latach ubiegłych przyznana została wyjątkowa nagroda ABA Architecture Budma Award, zainicjowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Izbą Architektów Rzeczpospolitej Polskiej, by nagradzać wyróżniające się pod względem estetyki, jakości wykonania i funkcjonalności projekty budynków, przestrzeni publicznych, obiektów małej architektury czy też elementów integralnie związanych z architektoniczną formą wzornictwa. W tym roku jury konkursu, pod przewodnictwem dr. hab. inż. arch. Bolesława Stelmacha, Dyrektora Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki, postanowiło nagrodzić Siedzibę Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, projekt autorstwa trzech pracowni architektonicznych: Grupy 5 Architekci, Biura Projektowego Małeccy i BAAS Arquitectura. Laureaci odebrali statuetkę z rąk Małgorzaty Pilinkiewicz, Prezesa Krajowej Rady Izby Architektów RP i Artura Sobonia, sekretarza stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.

Nie tylko firmy mogły się chwalić swoim dorobkiem. W pawilonie 11, czyli popularnej „IGLICY” jak co roku zorganizowano wystawę 1m/ARCH, gdzie pracownie projektowe  architektury mogły prezentować swoje osiągnięcia, projekty i realizacje.

Po raz piąty wręczono „Nagrodę Prezesa IARP dla autorów za najlepszy opublikowany materiał w latach 2017-2018, związany z wykonywaniem zawodu architekta oraz dotyczący architektury”. W tym roku wręczenia tych nagród dokonali – obecna i były Prezes Krajowej Rady Izby Architektów RP - Małgorzata Pilinkiewicz i Ryszard Gruda.

To tylko niewielka część z wydarzeń towarzyszących BUDM-ie. Nie sposób było uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach. I dość powiedzieć, aby to wszystko zobaczyć, należało mieć… bardzo wygodne buty.

Marcin Marczak, Architekt IARP
Sekretarz Rady PD OIARP
data publikacji: 2019-02-25 11:51:52